Mehtap Abdi, Bir yürek mesafesi

Medet Ya Rahim

Anasayfa » Bir Yürek Mesafesi » Medet Ya Rahim
share on facebook  tweet  share on google  print  

Medet Ya Rahim

"Bir Yürek Mesafesi" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Medet Yarab! Bilirim, içimdeki bu yangın ayandır sana… Ve sen bilirsin ki dileğimin diyeti ise yanmak, ateşlerde yaktığın bu can, yaktığınca kurbandır sana.

Heyhat!

Bu ne kara gecedir ki, çileden çileye düşürür de gönlümü, gün ağarmaz viran bağıma. Ya bu ne gamlı ayrılıktır ki Yarab! Dağlanır içim dışım, visaline ruhsat gelmez yollarda. Oysa ömrün baharında yüz çevirmişti bu ten, dünyanın süslenmiş ve hercümerç içindeki aldatıcı ışıltısına.

Ey özlemi canımda can gibi tüten!
Beden ülkesinden geçtim sandım da varamadım hakikat divanına… Gayretim sebatsız kaldı ey delicesine düşlediğim! Onlarca takvim çevirsem de eremedim arınmışlığın o dingin kollarına.

Senden gayrısında yoktu aradığım oysa, ufkun yürekler saran maviliği, sana varan yolu yol edindiğim an dokunmuştu sadrıma. Yalnız Seni dilemiştim, yaralı ve öksüz kalmış bir çocuk kalbinin mahzunluğunda.

Yarab!
İşte sana sunuyorum bu yaralı ve öksüz kalbimi bir kez daha ve bütün utançlarıyla, bütün acziyetiyle açıyorum huzuruna.

Ben yetimim, garibim ben! Yalvarırım koyma beni senden uzakta… Kanayan yaramı sonsuz merhamet merheminle sar, sar sensizliğimi de sensizlikten al beni Yarab!

Secdeler boyu hücrelerime sıkışmış gözyaşlarımla geldim yine Sana. Ne yazık ki yanıldım ve yandım yine zulmetin sokağında. Kusurlarımı örtmen için yalvarmaya geldim yeniden Ya Rahîm Sana! Senden, uğruna can verircesine af dilemeye geldim bir kez daha!

Ciğerim yanıyor medet ya Rahîm! Susmuyor bu kalp ağrısı, soluğumu kesen bir yeni kederdeyim.   

Senden seni diliyorum bir kez daha medet ya Rahîm… Ve diliyorum ki eğer ebedi saadetin bedeli ise bu kalp ağrısı, durma ağlat kalbimi… Eğer bu hüzün mevsimi sonsuzluk iklimine açılıyorsa, diliyorum ki bir çağlayan olup taşsın göğsümden acının her zerresi, medet ya Rahîm.

Küllerimin savrulacağı yurt senin yurdunsa eğer ve eğer köz olup kavrulduğum diyarları aşkın kokusu saracaksa, o vakit gel de yak kan kırmızı ateşlerde benliği, medet ya Rahîm!

Öylesine yak ki yer gök ağlasın yanmışlığıma. Öylesine yak ki yarab! Melekler zabıt tutsun tuşturulmuş alevlere düştüğümü sevdan uğruna… Bir yusufcuk misali atılayım yangınlar ortasına… Öylesine yak ki tezden varayım huzurun sancağına…

Ben ki fizik âlemin kirletemeyeceği bir sevdanın peşine düşmüştüm çok önceleri. Bakışlarımı, o uzak diyarlardaki aşkın billur ırmaklarına çevirmiştim. Kimi görsem onda senin tecellini arardı gözlerim ve seni bulmuşcasına severdim her yürek atışını, sen bilirdin. Lâkin aldatıcı maskesi bir zaman sonra düşerdi gölge suretlerin. Buldum sanmışken, kırılır incinirdim her talan edilişinde senli düşlerim. Ve bir kez daha boşalırdı avuçlarım yanılmışlığımla… Seni aradığım her suret, yere çalardı kalbimin o deruni bağını bir çırpıda. Yüreğim senden yoksun kalırdı Yarab, her yere çalınışımda. İşte o vakit düşerdi aklıma yalnızlığım, ağıtlar yakardım seni bulamayışımın devasa boşluğunda… Sen nefesimdin, ayrılığına güç yetiremediğim, sen hayat ışığım, sen hücrelerime kadar beklediğimdin oysa.

Gözlerim güneşin ışıltısını sende görmüştü ilk! Sevdanın lezzeti gizliydi, kalbime acının neşterini her vuruşunda. Sen vardın. Sen aşktın, Sen o hülyalarımın çehresini dolduran kutlu aydın. Ruhumun içimi burkan sesini kimseler duymasa da bilirdim ki aitliğim bu dünyaya değildi benim. Sen riyasızca sevenler diyarındaki tek sevenimdin.

Zamanın sahibi der ki; aşka varan yol, acıdan geçermiş Yarab! Her çırpınışında iç âlemim, bir adım daha atarmışım meğerki sana.  İşte bu yüzden gün geçmez ki bir yeni boran esmesin can sokağında… Değil mi acımın her kan damlası diyetimdir aşkına… Ben ki seni senden diledim Yarab! Yetmedi, sırrına ermedikçe yaşamak bana. Şu görünen âlem yetmedi Yarab! On sekiz bin âleme can vereni özledim her nefes alışımda.  

İşte bu yüzdendir ki, her seher vakti bir yeni alev düşer pencereme, her gece karanlığında yine ve yeniden daha derin bir sızıyla dolar içim. Henüz bir arpa boyu yol alamayışımdandır ki, bendeki yangın has yangın değildir bilirim. Adı aşk olana varmak, canda can paralamaksa eğer, canı tende söndürecek ateşini sal göğsüme, medet ya Rahîm.  

Gayrı bitsin bu amansız ayrılık yetiş ya Rahîm… İşte dileğim, işte bir yeni demde sadrıma sökün eden bir yeni alev içindeyim.

Soğuk ve yalnız bir yitik akşamda daha, benliğin acziyetini alıp sırtıma, sürüne sürüne iç çekişlerimle yine kapına geldim… Medet ya Rahîm! Al emanetini,  adı aşk olan servetini ver ki benliğimden geçeyim. Bu kahreden kara duvarı yıksın gayrı yüreğim medet ya Rahîm… Yıkanacak ne varsa yıka ki bir an evvel, alnımda nurlar ile koşup sana geleyim.

İşte bak köz oldum acının kavurucu saatlerinde bir kez daha… Sustu içimde bütün kelimeler… El aman, el ver! Sessiz ve solgun kaldı dilimde bütün senli heceler.

Yarab! Çok ateşlerde yandı döndü sana yar diyen kalbim. Lâkin böylesi har, hüznün bu denli yakan çehresini daha evvel hiç bilmedim. Sadrıma düşürdüğün kor ateş, canı candan alıp götürdü bu kez, medet ya Rahîm.

Bilirim, aşkın bedeli candır, medet ya Rahîm… Dünya penceresinde bulmak için seni, nice zaman olur ki bedeli can olan sevda yolunu seçtim. Sırrına ermekse muradım eğer, bir değil binler ölmek gerek bilirim.

Sen ki kapımı çalan her fırtınada kanatlarına saklandığım, sen başımı göğsüne yaslayıp yana yakıla ağladığımsın. İşte bak yine seni arıyorum, koyu kara gecede gözlerim yaşlı.

Yolum aşk, yurdum aşk, matlubum aşk. Dileğim tende ölüp aşkın sonsuzluğunda yeniden doğmak.  Çığlıklarım dört yana dağılmış, tek umudum yine aşk…  

Medet ya Rahîm! Bir yeni sancı düştü sadrıma, titriyor üşüyorum.
Karlar yağıyor sokağıma, yandıkça yanıyorum.

Neredesin gel gayrı, can tende can çekişmede…
Koyma ne olur beni sensiz, ayrılığın acısı her zerremi deşmede…

Bu ne hazan mevsimidir ki, Seni dileyen kalbe, hüzün üstüne hüzün görünmekte…  


Tür : Diğer Tarih : 05.08.2013
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Üye Girişi
e-posta
Parola
Beni hatırla
 
Araçlar
       
facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this